2010 m. lapkričio 28 d., sekmadienis

Alessandro Baricco 'Toji istorija'

Turėčiau ilgai sėdėti prie šio įrašo, kol sugalvočiau, kaip tinkamai apibūdinti šią knygą.
Baricco, aišku, kaip visada pasistengė sumaišyti viską, ką tik įmanoma. Šaunu, jau buvau pasiilgusi to stiliaus, kuriuo jis rašo. Ir visgi, neturiu nė menkiausios mintelės, ką jums pasakyti. Net nežinau, ar ta knyga man patiko, ar nepatiko. Nepasakyčiau net to. Taip va sumaišė smegenis..
Ir.. Pagalvojusi minutėlę nusprendžiau, kad vis dėlto patiko. Įdomi man pasirodė mintis, kad lenktynių takas - tarsi gyvenimas. Būtent toks šįkart buvo pagrindinis knygos herojus - vaikinas, norėjęs nutiesti tokį lenktynių taką, kurio vingiuose atsispindėtų visas jo gyvenimas. Be abejo, toks veikėjas - beveik mistinis, kaip ir kiti neįtikimi Baricco sukurti žmogystos. Tačiau tačiau tačiau. Jam tai pavyksta.
Man labai patiko šis sakinys:
Mano motina sakydavo, kad visiems retkarčiais nepavyksta padaryti to, ką norime padaryti, todėl gerai, jei tai, ką nori padaryti, yra tik apsiauti batus.
Tai tiek. Knygai galbūt duosiu 9 balus, nes iki 10 kažko pritrūko (jei tai ir buvo mano pačios neįsiskaitymas).

Leidykla: Alma Littera
Puslapiai: 262

2010 m. lapkričio 25 d., ketvirtadienis

Knygynai

Kiekvienas, manau, turime mėgstamus knygynus. Tokius, kuriuose būtų šilta ir jauku, ir kaskart malonu užsukti. Aš šiame įraše išskirsiu keturis man įsimintiniausius.

Pirmasis - Vagos knygynas. Tiesą sakant, tai jis man mažiausiai patinka.. Gal ir kvaila, tačiau nesijaučiu ten taip gerai, kaip kituose knygynuose. Ir knygų ne toks pasirinkimas, kokio kartais norisi.. Kad ir neperki, bet visada turiu stiprų norą užeiti į knygyną ir vėpsoti į visas tas knygas :) O kai jų per mažai.. Nu velni ;D Ir dar nuolaidų nelabai ten būna, bent jau aš nesu aptikusi tokių, kurios man patiktų.

Nežinote, kokio knygyno čia logotipas? Susipažinkite - Kauno centrinis knygynas :) Kaip jau ir visiems turėtų būti suprantama, kad jis yra tik Kaune, vienintelis ir nepakartojamas. Kiek save pamenu, tiek jis yra toje pačioje Laisvės vietoje. Ir apskritai, jis yra tiek, kiek aš jau turbūt ir neatsimenu. Pamenu, kai gyvenom Kaune, tai su mama vaikščiodamos Laisvės alėja kartais į jį užsukdavom. Ir dabar, kai einu per Laisvę, jei tik turiu laisvo laiko, būtinai užsuku ir pačiupinu vienas ar kitas knygas :) Primena vaikystę :)

Dar visai neseniai man Pegaso knygynas nepatikdavo. Nebūdavo man ten jauku ir pakankamai šilta, net nenorėdavau į jį užeiti (kas mane pažįstantiems turėtų būti baisiai keista, kadangi šiaip jau pro knygynus sunkiai praeinu). Nepamenu, kada nuomonė pasikeitė. Dabar ten visai nieko ;D Galbūt todėl, kad ten būna daug didelių nuolaidų, ir gana dažnai. Ir beveik visos mano pirktos knygos yra būtent iš šio knygyno :)



Ir taip, mano pats mėgstamiausias ir mylimiausias iš visų - Baltų lankų knygynas. Va ten tai man visada jauku. Labai patinka ta atmosfera, kuri ten sukurta, aplinka (dar nemačiau tokio BLK, kuriame būtų netvarka ir pan.) ir visa kita. O jau knygų galybė! Savo knygynų rojumi galėčiau pavadinti Kauno Akropolyje esantį diiiidelį BLK. Kai pirmą kartą ten apsilankiau, tai ne juokais žandikaulis atvipo.. Negalėjau iš jo išeiti nežinau kiek laiko. Reikėtų, manau, kada nors turint laisvo laiko vėl pavarvinti seilę į visas tas knygas. Be to, tame knygyne lentynas darė mano tetis ;DD

2010 m. lapkričio 8 d., pirmadienis

Knygos, kurias noriu perskaityti

Labas vakaras :)
Na, manau, kiekvienas skaitantysis turi kažkokį norų sąrašą. Turiu jį ir aš. Trumpai pristatysiu knygas, kurias noriu perskaityti - pavadinimą, autorių ir pasistengsiu parašyti noro priežastį :)

1. Victor Hugo 'Paryžiaus katedra' - ją jau buvau pradėjusi skaityti 9 klasėj, bet labai atbaidė tas pagrindinis realizmo bruožas - norėjimas smulkiai atskleisti aplinką, kurioje žmogus veikia. Tada sau pažadėjau, kad ją kada nors perskaitysiu. Klasika visgi :)
2. Umberto Eko 'Rožės vardas' - šitą knygą turim jau nuo senovės savo knygų lentynoje. Spėju, jos niekas taip ir neperskaitė.. Tad pats metas tai padaryti man! ;D
3. Sergej Kozlov 'Ežiukas rūke' - filmukas puikus, o dar ta knygelė iliustruota 'Nieko rimto' piešinėliais, tad turėtų būti daug smagiau skaityti :)
4. Aleksandras Diuma 'Trys muškietininkai' (abi dalys) - irgi iš klasikos serijos. Galbūt noriu praplėsti savo erudiciją, bet kažkaip kai tokia didi skaitovė neskaičius šitos istorijos.. Na, truputį gėda :)
5. Francis Scott Fitzgerald 'Didysis Getsbis' - apie šią knygą sužinojau iš Murakami 'Norvegų girios'. Pliusas. Be to, ji yra tarp 1001 knygos, kurias reikia perskaityti per gyvenimą!
6. Audrey Niffenegger 'Keliautojo laiku žmona' - šią knygą labai rekomendavusi mano draugė. Sakė, nepaprastai įtraukianti. Taip pat noriu pažiūrėti filmą, o kadangi dar nesu skaičiusi knygos, tai negalima ir žiūrėti. Dviguba bėda ;D
7. Vladimiras Nabokovas 'Lolita' - visiškai nežinau, apie ką ji :D Iš pavadinimo atrodo, kad tematika tokia truputį nuvalkiota, bet kažkodėl man atrodo, kad visgi turėtų būti įdomu. Kaip ten bebūtų, tokios temos man įdomios.
8. Thomas Harris 'Hanibalas' - pirmas tris dalis perskaičiau jau nežinau kada, o šios ketvirtosios niekaip nerandu.. Idealu būtų ją turėti savo bibliotekoje, kartu su pirmomis trimis. Bet istoriją apie Hanibalą aš vis tiek kada nors užbaigsiu! P.S. Dievinu jį.
9. Roland Goock 'Arbata' - vienintelis paaiškinimas, kurį sugalvoju, tai mėgstu arbatą.. :)
10. Carmen Bin Ladin 'Kita karalystės pusė' - įdomu įdomu įdomu. Įdomu, kaipgi ten viskas iš tikrųjų.. Be abejo, galbūt pasakojimas kiek suliteratūrintas, bet vis tiek faktai juk turėtų būti išlikę tie patys..
11. Irvine Welsh 'Traukinių žymėjimas' - turbūt vienintelė knyga, kurią noriu perskaityti pirmiau pažiūrėjusi filmą.. :D Padeda tai, kad filmas ne itin įsrigęs (tik kai kurios vietos). Kažkada bibliotekoje atbaidė apimtis, bet perskaičius Irvingo 'Kol tave rasiu' niekas nebaisu.. :)
12. Ildefonso Falcones 'Jūros katedra' - tik šiai knygai pasirodžius, paskaičiau aprašymą. Sudomino. Mėgstu pasakojimus apie tokius laikus, nes jie ir yra pažįstami tik iš knygų.
13. Anonimas 'Knyga be pavadinimo' - va čia tai mane traukia būtent ta nežinomybė. Nesu skaičiusi net aprašymo, man atrodo. O paskaityti velniškai noriu..
14. Joanne Harris 'Šokoladas' - skaniai atrodo ;D Ir primena draugę, kuri labai mėgsta šokoladą :)
15. Haruki Murakami 'Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas'
16. Haruki Murakami 'Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės'
17. Haruki Murakami 'Prisukamo paukščio kronikos'
18. Haruki Murakami 'Kafka pakrantėje' - visos šios, nes kuo daugiau Haruki, tuo geriau!
19. Ana Frank 'Dienoraštis' - kiek yra tekę girdėti, tai atsiliepimai tik geri. Ir knyga, priverčianti mąstyti. Noriu pati tuo įsitikinti :)
20. J.D.Salinger 'Franė ir Zujis' - noriu perskaityti pagaliau ką nors jo daugiau, nei tik Rugius! P.S. Knyga - tarp 1001 knygos.
21. Sigitas Parulskis 'Nuogi drabužiai' - kiek galima skaityti tik straipsnius internete ir būti perskaičius tik vieną esė knygelę? Įdomaus žmogaus įdomios knygos ;p
22. Richard Bach 'Palikti užuovėją' - po Bacho 'Iliuzijų' labai sudomino ir kitos knygos, kurių, deja, nesu skaičiusi. Ir ypač žavi tie nauji leidimai, kuomet gerą knygą gali nešiotis tiesiog rankinėje :)
23. Bernard Lecomte 'Vatikano paslaptys' - žinau, kad visokie Vatikanai išgarsėjo po Da Vinčio kodo, ar po Angelų ir demonų, bet iš tikrųjų, manau, kad mes dar daug ko nežinome apie Vatikaną. Ir daug ko nesužinosim. Todėl reikia domėtis tuo, reikia.
24. E.M.Remarkas 'Kelias atgal' - dvi Remarko knygos susiskaitė lengvai ir įdomiai. Manau, kad ir kitos tokios pačios.
25. Tuvė Janson 'Muminuko tėčio memuarai' - pamenu, kaip vaikystėje mylėjau Trolių Mumių žurnaliuką, ir kaip man patiko viskas, kas su jais susiję. Dabar irgi patinka, todėl noriu perskaityti ir knygelę apie juos, taip sugrįždama į vaikystę :)
26. E.M.Remarkas 'Laikas gyventi ir laikas mirti' - dar viena knyga, kuri nuo seno guli pas mus. Keista, kad gerų rašytojų knygų nesu perskaičiusi, o gal taip nutinka visada, kai turi tą knygą sau panosėj.. :)
27. Ken Kesey 'Skrydis virš gegutės lizdo' - aha, apgavau! Ir šitą filmą jau esu mačiusi, jis turbūt žymesnis už pačią knygą. Kadangi filmas man patiko, buvo toks kitoks, tai ir knygą norėčiau paskaityti ir pasižiūrėti, kaip viskas atrodo, kai pati įsivaizduoju veiksmą :)
28. Herbjorg Wassmo 'Stiklinė pieno' - taip taip, noriu perskaityti dėl to, kad ten kalbama apie lietuvaitę.. :D
29. Arthur Golden 'Geišos išpažintis' - filmas pakerėjo. Noriu knygos! Be to, tai juk susiję su Japonija!!
30. Jodi Picoult 'Mano sesers globėjas' - neplaukiau kartu su srove ir neskaičiau šios knygos. Dabar jau noriu :D
31. Richard Bach 'Džonatanas Livingstonas Žuvėdra' - klasika, alegorija.. Niam niam.
32. Alessandro Baricco 'City' - nes tik ją man liko perskaityti (jei neklystu) :)

Šis sąrašas tikrai nesudėliotas eiliškumo tvarka. Tiesiog jei man pavyktų vieną ar kitą knygą gauti, tai ją ir skaityčiau :) Be abejo, knygų čia nuolat daugėja :D Nueinu į knygyną ir pamatau kokią knygą.. O tada jau suprantu, kad noriu ją paskaityti. Tikiu, kad ir jums taip būna :)
Labanaktis :)

2010 m. lapkričio 3 d., trečiadienis

Alessandro Baricco (g.1958)

Sveiki, knygų mylėtojai :)
Kadangi dabar skaitau Baricco knygą, tai lyg ir tokia proga papasakoti jums apie šį puikų rašytoją :)
Asmeniškai man jis - vienas mėgstamiausių. Džiaugiuosi jį atradusi. Nemanau, kad kažkam labai įdomi jo biografija, o jei įdomi, tai pasiskaitysit internete kokiom tik norit kalbom. Paminėsiu tik tiek, kad jis iš saulėtosios Italijos - vienos mėgstamiausių mano šalių. Viskas susisieja :)
Pirmoji pažintis su juo buvo, kai draugė Ineta parekomendavo knygą "Šilkas". Ši buvo tikrai ne eilinė. O kai pamačiau, kad mūsų mokyklos biblioteka turi nemažai šito dėdės knygų, nusprendžiau paskaityti dar kelias. Tad paskaičiau "Be kraujo", "Next"..
Po kiek laiko knygynuose buvo akcijos, kas man velniškai patinka. Ir kaip tyčia viena iš tokių pigių knygų buvo "Jūra vandenynas". Viena mėgstamiausių jo knygų, tokia kvepianti jūra, tokia kitokia. Ypač joje patiko sukurti charakteriai - neeiliniai ir visi savaip įdomūs. Atrodo, jauti tuos žmones šalia savęs, matai, kaip jie atrodo, kaip rengiasi ir kaip gyvena.
Neatsilaikiau ir prieš gražųjį "Novečento" leidimą - pasidovanojau sau su Kalėdom vasario mėnesį. Ši knygelė, tokia maža, užbūrė mane visaip kaip. O pažiūrėjus filmą visai apsiverkiau, nors jau ir skaitant buvo noras tai padaryti. Pasakau iškart: ne kiekvienai knygai (tiksliau, rašytojui) pavyksta tai padaryti!
Tiesa, 18-ojo gimtadienio proga gavau "Aistrų pilis". Labai džiaugiausi šia knyga. Ir džiaugiuosi, be abejo :) Taip ir sumaniau kaupti visas knygas, kad užaugusi turėčiau solidžią Baricco knygų lentyną.
Kuo jis man patinka? Savo rašymo stiliumi. Nežinau nė vieno kito tokio rašytojo (nors kartais jis man tampa panašus į poną Antaną Škėmą). Labiausiai įstringanti Baricco stiliaus savybė - pasikartojimai. Nieko nuostabaus? Apsigavot. Jie nenusibosta! Taip tiesiog ima ir nenusibosta. Tie pasikartojimai tokie žavūs. Atrodo, kad taip ir turi būti - nei atimsi, nei pridėsi.
Kita savybė - sugebėjimas sukurti tokius charakterius, kokių jokioje kitoje literatūroje neatrasi. Argi kam šautų į galvą sukurti pianistą virtuozą, kuris visą gyvenimą praleido laive ir nė karto nebuvo išlipęs į krantą? Arba mokslininką, rašantį ribų enciklopediją? Abejotina :) O Baricco padaro juos tikrais.
Kol kas man liko perskaityti tik dvi jo knygas, įsigyti - šiek tiek daugiau. Su draugų ir šeimos pagalba papildysiu savo kolekciją ir tikiuosi (gal tiesiog žinau), kad ši pažintis su Baricco nenutrūks. Rekomenduoju ir jums, jei mėgstate kitokią literatūrą - gal patiks ;)

2010 m. lapkričio 2 d., antradienis

J.K.Rowling 'Bardo Bidlio poringės'

Jau seniai turiu šią knygelę, bet niekaip neprisiruošdavau perskaityti. Pagaliau tai padariau, nes net gėda jau :D
Bardo Bidlio poringės - tai 5 pasakos, sukurtos burtininkų vaikams. Tačiau knygelė tuo neapsiriboja - po kiekvienos pasakos parašyti komentarai, tokia mini interpretacija, kurios autorius - neva Albas Dumbldoras. Šiuos paaiškinimus, manau, įdomiau skaityti tiems, kam įdomus Haris Poteris. Kitiems jie gali atrodyti nuobodūs, kadangi ten randame įvairių užuominų apie Hogvartso gyvenimą ir apskritai apie burtininkų ir raganų pasaulį, su kuriuo HP gerbėjai jau susigyvenę kaip ir su tikru gyvenimu ;D
Kad ir kaip vaikiškai atrodytų ši knygelė ir tai, kad aš ją skaičiau, tačiau manau, kad pasakos visada bus įdomios įvairaus amžiaus grupėms. Net mano tetis skaitė Bidlio poringes! ;D Greta eilinių pasakų, tokių kaip Pelenė ar Miegančioji gražuolė, savo vaikams tikriausiai derėtų sekti ir šias :) 10.

Leidykla: Alma Littera
Puslapiai: 120