2010 m. gruodžio 23 d., ketvirtadienis

Haruki Murakami (1949)

Kadangi dabar skaitau vieną šio rašytojo knygą, nusprendžiau daugiau pasidomėti jo biografija.
Ką gi, kaip jau turbūt niekam nekyla abejonių, Haruki Murakami yra japonas. Tai pirmiausia mane ir užkabino, kai jau prieš keletą metų buvo imta apie jį vis daugiau kalbėti. Šis rašytojas yra smarkiai įtakotas vakarietiškos kultūros - tai atsispindi ir jo sukurtuose romanuose.
Kaip sako Vikipedija - Murakami kūrybai įtaką daro ir muzika. Nors tam susivokti nereikia net papildomų šaltinių. Pavyzdžiui, knyga Norvegų giria pavadinta pagal The Beatles dainą Norwegian Wood, Prisukamo paukščio kronikose knygos dalys pavadintos pagal klasikinės muzikos kūrinius - Šarka vagilė pagal Rosinio operos uvertiūrą, Paukštis pranašas pagal Šumano kūrinį fortepijonui. Na, o man tai, kas yra susiję su muzika, yra labai gražu ir priimtina :)
Jeigu kalbėčiau apie Murakami knygų stilių, tai sunkiai jį apibūdinčiau. Aišku čia yra viena - fantazijos ir polinkio į mistiškumą šiam rašytojui nestinga. Kol kas dar nesu perskaičiusi daug jo knygų, tačiau manau, kad Norvegų giria, man labai patikusi knyga, yra viena realistiškiausių jo kūryboje. Ten, kiek pamenu, jokių mistikų mes neatrandame. Tačiau daugumoje viskas būna taip susipainioję, veikėjai atsiduria beviltiškose situacijose ir būtent mistika kažkaip viską išsprendžia.
Dar vienas įdomus pastebėjimas - kiek man teko skaityti, knygose visada minimos moterų ausys. Tai man atrodo, kad ponas Murakami yra didelis ausų gerbėjas :D Rimtai, jei tik romano veikėjas vyras susipažįsta su kokia nors moterimi, tai jau žiūrėk tuoj ir išlįs jos ausys, ir jos visada bus gražios. Keista. Ir niekur kitur nematyta :)
Apskritai Haruki Murakami man yra įdomus. Jis visiškai kitoks nei daugelis rašytojų, vienas iš tų, kuriuos gali skaityti ir skaityti. Nenusibostantis, nes visada parašo kažką naujo ir kitoniško. Rekomenduočiau ką nors jo paskaityti, bet tiems, kurie nebijo naujovių ir nori atrasti literatūroje naujų dalykų.

5 komentarai:

Erika rašė...

Murakamis ir man patinka. :) prieš porą metų perskaičiau kelias jo knygas, o dabar ruošiuos vėl skaityt iš naujo. :) ir taip.. apie tas ausis ir aš pastebėjau tą patį. :D

Paulytė rašė...

O kokias skaitei jo knygas? :)

ežiukai rašė...

Murakamis - magiškas rašytojas, bet ne kiekvienam. Man asmeniškai nėra lengva skaityti. Bet visad smagu įveikti kurį nors romaną.

Erika rašė...

Skaičiau ,,Dansu dansu dansu", ,,Avies medžioklę", ,,Mylimoji Sputnik", ,,Kafka pakrantėje". Dar skaičiau ,,Prisukamo paukščio kronikos" ir ,,Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas", bet šių kažkodėl nebaigiau.. :)

Anonimiškas rašė...my ѕite: web site